Nowa sala terapeutyczna

Terapia dla dzieci w przyjaznych i komfortowych warunkach

Dzięki udziałowi w programie grantowym Fundacji Leroy Merlin Przedszkole nr 2 w Kłodzku utworzyło salę do zajęć terapeutycznych, która umożliwia potrzebującym dzieciom korzystanie z zajęć ze specjalistami w komfortowych i przyjaznych warunkach.

Już od początku roku przedszkole monitorowało możliwość udziału w programie grantowym Fundacji Leroy Merlin. W czerwcu nasz wniosek został przyjęty i przedszkole otrzymało niezbędne materiały budowlane do przeprowadzenia remontu i adaptacji pomieszczenia technicznego z przeznaczeniem na salę terapeutyczną. W miesiącach wakacyjnych z pomocą wolontariuszy z Leroy Merlin w Kłodzku i pracownika przedszkola Pana Mirosława Czuczwary przeprowadzono zaplanowany remont.

Od nowego roku szkolnego w utworzonej sali odbywają się już zajęcia m. in.: logopedyczne, Terapia Ręki, Trening Umiejętności Społecznych, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, zajęcia z psychologiem.

Jak podkreśliła dyrektor Przedszkola nr 2 Beata Piwowar-Wojciechowska utworzenie takiej sali umożliwiło uniezależnienie i usystematyzowanie pracy terapeutów oraz zwiększenie ilości zajęć terapeutycznych. Najbardziej cieszy fakt, iż dzieci mają nareszcie osobne, stałe miejsce do takich zajęć.

Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Dzieci i Rodzice składają serdeczne podziękowania dla Fundacji Leroy Merlin, a w szczególności dziękujemy Pani Marcie Maciejewskiej, pracownikowi Leroy Merlin w Kłodzku, która koordynowała realizację zadania.

#Fundacjaleroymerlin