Projekt „Mały miś w świecie literatury”

„Mały miś w świecie wielkiej literatury” to projekt realizowany w przedszkolu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki wybrały grupową maskotkę- misia o imieniu Hektor, który odbywa czytelniczą podróż, kolejno goszcząc w domach przedszkolaków. Hektor na tę długą wędrówkę wyposażony został w dzienniczek, w którym rodzice wpisują tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek. W ramach projektu zapraszani są do przedszkola goście, by wspólnie zgłębiać świat literatury dziecięcej. Dnia 27. 02. 2019 r. gościliśmy Panią bibliotekarkę
z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Dla Dzieci. Wraz z Hektorem bardzo dziękujemy za kolejną możliwość przeżycia wielkiej, książkowej przygody. Dziękujemy!