Wizyta Krecika w naszym Przedszkolu

W tym tygodniu Grupę VII odwiedziła wyjątkowa postać bajkowa Krecik. Przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Krecik poznaje Polskę”. Projekt umożliwia dzieciom dokładne przyjrzenie się i poznanie nie tylko najbliższej „małej Ojczyzny”, ale przede wszystkim innych regionów Polski, z ich dorobkiem kulturowym. W projekcie bierze udział wiele przedszkoli z całej Polski, które zaprosiły Krecika. Wszystkie dzieli wiele kilometrów, ale łączy wspólna sprawa – kształtowanie postawy patriotycznej od najmłodszych lat. Dzieci dzieciom opowiadają o Polsce i miejscach, z których pochodzą. Krecik jest podróżnikiem, z własnym bagażem wyruszył w pełną przygód wyprawę podczas, której odwiedza różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaca swoją wiedzę na temat Ojczyzny przedszkolaków, u których gości. My zabraliśmy Krecika do biblioteki na spotkanie z Panią Dyrektor Martą Zilbert współautorką książki dla dzieci pt. „Tajemnica i czary Glacelli”. Krecik wysłuchał historii Kłodzka widzianej kocimi oczami Fusi i Burego, które podobnie jak on odbywają podróż. Cofając się do pradziejów miasta, poznają bohaterów podań i legend, odkrywają sekrety kłodzkiej Starówki. Przedszkolaki ze smutkiem pożegnały Krecika, który wyruszył już w podróż do kolejnego przedszkola, ale obdarowały go wieloma pamiątkami z naszego urokliwego miasta. Książkę oczywiści też zabrał, wraz ze specjalną dedykacją od Gr. VII i autorki książki. Czekamy na jego powrót, gdzie pochwali się wszystkimi zdobyczami z całej Polski.