Mikołajki 2019

Ho, ho, ho! Spotkanie ze Św. Mikołajem w tym roku odbyło się dwukrotnie. Najpierw wspólnie z pomocnikami Św. Mikołaja w Minieurolandzie przedszkolaki wyruszyły w podróż na Biegun Północny. Powitał ich mówiący ludzkim głosem renifer oraz zaczarowane obrazy. Następnie dzieci udały się do sali teatralnej i obejrzały spektakl marionetkowy „Marzenia senne Jasia”. Stamtąd przeszły malowniczą uliczką miasta na dworzec kolejowy, gdzie czekał na nich Express Świąteczny, a konduktor kasował bilety. Kiedy pociąg odjechał w jego oknach zmieniały się krajobrazy, o jakich nikomu się jeszcze nie śniło i dotarły do fabryki Św. Mikołaja. Była jeszcze jedna niespodzianka: specjalne sanie symulatory i okulary VR, za pomocą których na zaczarowanych saniach, dzieci wzniosły się wysoko w gwieździste niebo i odbyły przejażdżkę z lekkim dreszczykiem. Przedszkolaki po spotkaniu z Mikołajem, z prezentami wróciły do przedszkola pełne wrażeń. 6 grudnia Mikołaj osobiście przybywa do przedszkola i rozdaje dzieciom prezenty. Starszaki z tej okazji przygotowały mikołajkowe przedstawienie dla młodszych grup. Odwiedzili nas też z pełnym koszem cukierków od Mikołaja Wiceburmistrz Pan Wiesław Tracz z Panią Kierownik WES Joanną Kozak. Dziękujemy wszystkim „Mikołajom”.