Dzień Matematyki

Matematyka istnieje od zarania dziejów i stanowi podstawę zrozumienia. Niezależnie od wieku, w każdym aspekcie życia, stosujemy rozwiązania matematyczne, poprzez potrzebę liczenia, mierzenia czy szacowania. 11.03.2022r. był obchodzony w naszym przedszkolu Dzień Matematyki. W związku z tym zostało przeprowadzone wiele zajęć poświęconych tej królowej nauk. Dzieci korzystając z dostępnych przyborów, mogły doskonalić orientację w przestrzeni , liczyć, rozpoznawać figury geometryczne, kolory, układać rytmy, puzzle i klocki. Były też zabawy z wykorzystaniem technik kodowania. Wszystkie zadania były dostosowane do wieku i upłynęły w wesołej atmosferze. Dzięki temu dzieci mogły uświadomić sobie, jak bardzo matematyka obecna jest w naszym, codziennym życiu.