Dzień Otwarty w Przedszkolu

W dniu 9 marca 2019 r. odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które być może wkroczą w nasze progi na dłużej już we wrześniu. Przybyłych gości, słodkim poczęstunkiem witała para „Krasnali” i zapraszała do zwiedzania przedszkola. Dzieci kolejno odwiedzały „Pracownie tematyczne”. Pracownia „Matematyka na wesoło” zapraszała w tajniki kodowania, programowania i robotyki. Dzieci były bardzo zaciekawione poruszającymi się Ozobotami. Kolejną pracownią, gdzie milusińscy mogli odkrywać i wyczarowywać niesamowite rzeczy, była „Pracownia cudów – eksperymentów”. Z tej sali dzieci wychodziły z wielkimi błyszczącymi oczami, zafascynowane zjawiskami jakie ujrzały. Wszelkich doznań sensorycznych i manualnych dzieci mogły doświadczyć w pracowni „Sprawne rączki” . Tutaj manipulowały na różnorodnych pomocach dydaktycznych, bawiły się w piasku kinetycznym i ciastolinie, dotykały rozmaitych struktur i faktur. W „Laboratorium tańca” miały okazję na integrację z innymi dziećmi, poprzez zabawy integracyjne, taneczne, ruchowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Natomiast kiedy zmęczyły się zabawą mogły przycupnąć w pracowni kulinarnej „Smacznie i zdrowo” i samodzielnie skomponować swoją zdrową kanapkę, a po zapełnieniu brzuszka na nowo wrócić do świetnej zabawy. Wszystkim Rodzicom i dzieciom dziękujemy za odwiedziny i miłe słowa. Czekamy na Was we wrześniu.