Dzień Ziemi

Dziś dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Urząd miasta zachęcił i przyłączył się do akcji sprzątania ziemi przekazując przedszkolakom drobne upominki, za co serdecznie dziękujemy Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały zabawki z recyklingu. Starszaki porządkowały plac zabaw oraz zadbały o upiększenie przedszkolnego ogrodu sadząc kwiaty i wysiewając nasiona roślin. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.