Wizyta 6 latków w księgarni

Realizując tematykę dotyczącą książek grupa 6 latków wybrała się na wycieczkę do księgarni przy ul. Wita Stwosza. Pani zapoznała dzieci z wyposażeniem sklep i zaproponowała ciekawe pozycje książkowe dostosowane do ich wieku. Celem wycieczki było przede wszystkim zaznajomienie najmłodszych z pracą księgarza oraz zapoznanie z wyglądem i księgozbiorem sklepu. Dzieci miały okazję obserwować ludzi robiących zakupy. Największe wrażenie zrobiła ilość książek zgromadzonych na półkach. Dzieciom umożliwiono wybór kupna książeczek z bajkami dla naszej grupy. Po powrocie do przedszkola czytaliśmy jedną z zakupionych książeczek „Franklin mówi przepraszam”. Pani, która nas tak serdecznie przyjęła dziękujemy.