Wycieczka do Teatru Lalek oraz Nadleśnictwa

Październik był miesiącem wyjazdowym. Starszaki udały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl pt. „Szewczyk Dratewka”. Dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria, nastrojowa muzyka oraz lalki. Postawa bohatera utwierdziła dzieci w przekonaniu, że warto być życzliwym wobec innych i bezinteresownie służyć pomocą tym, którzy jej potrzebują. Średniaki natomiast odwiedziły Nadleśnictwo w Strachocinie. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat drzew iglastych i liściastych występujących w lesie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pana leśniczego, który opowiadał o roślinach i zwyczajach zwierząt leśnych. Na koniec przedszkolaki w zespołach wykonały plakaty z wykorzystaniem darów przyrody. Wycieczki wzbudziły wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.