Zajęcia z pierwszej pomocy w zerówkach

W ramach realizacji programu własnego „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak” sześciolatki uczestniczyły w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej z Ratownikiem Medycznym dzięki uprzejmości Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Wszystkie dzieci otrzymały CERTYFIKAT MAŁEGO RATOWNIKA. Bardzo dziękujemy Wyższej Szkole Medycznej za tak miłe przyjęcie.

 \